החשיבות של שירותי אבטחת מידע לעסקים

מידי יום אנו שומעים על עוד ועוד מקרים של פרצות אבטחה, וירוסים זדוניים כמו וירוס כופר, סוסים טרויאנים, תקיפות סייבר קטלניות, גניבת מידע ומכירתו והרשימה עוד ארוכה… למעשה, אין זה סוד שהמידע בארגון חשוף לפרצות שונות, ולכן עלינו להגן עליו מבעוד מועד באמצעות תוכנות ייחודיות המעניקות פתרונות אבטחה מקסימאליים.  

על פי נתונים, אלפי עסקים וארגונים בישראל סובלים ממתקפות סייבר, אך חלקם אינם מדווחים זאת בשל הפחד מפגיעה במוניטין ואובדן הלקוחות, או מאידך בשל קבלת קנס מהרשות להגנת הפרטיות על כך שלא השתמשו באמצעי האבטחה. מדובר על נזק שמגיע מידי שנה ל -1.1  צריך לרשום סכום ראלי מיליון שקלים בשנה, ובעיקר נזקי וירוס כופר המככב בראש הטבלה.  זה הסכום שהיה כתוב בכתבה שראיתי ברשת, אבל כתבתי 'מידי שנה'. אם אתה רואה לנכון להוריד, תזין את המספר הראלי שאתה מעריך. 

אם כך, אין ספק שהמידע בארגונים הוא הלב הפועם, וניתן לומר שכיום כל עסק מחזיק במערכות מחשוב מתקדמות, תוכנות וממשקים הדורשים הגנה אפקטיבית בזמן העברת המידע ואחסונו. אבטחת המידע והגנתו הוא דבר שאין להמעיט בערכו, ומדובר על שירות רציני שיש להשקיע בו את מלוא המשאבים, על מנת שלא להיכנס לסטטיסטיקה העגומה.

החשיבות של ההשקעה באבטחת מידע

בעידן המודרני, בכל עסק וארגון קיימת תעבורת מידע המתנהלת בצורה מקוונת, החל ממילים, העברת קבצים, שמירתם בענן או בשרתים שונים ואפילו אחסונם במחשבם פרטי של העובדים. כאשר מדברים על עסקים המחזיקים במאגרי מידע כדוגמת תוכנות ניהול לקוחות וספקים, אתרי מסחר וכו', מדובר על פגיעה בלקוחות ונזקים כספים גדולים שיכולים להיגרם בשל גניבה/אובדן המידע, מה שתוכנות אבטחה ייעודיות יכולות למנוע. 

המלך של הוירוסים – וירוס כופר

וירוס כופר נחשב לקטלני ביותר ומפרנס כיום האקרים מכל רחבי העולם, והוא נפוץ במיוחד אצל עסקים קטנים ובינוניים. מדובר על וירוס המצפין את כל הקבצים החשובים במחשב כדוגמת קבצי Excel, Word, תמונות, קבצי PDF, קבצים הנמצאים במחשב האישי או ברשת ועוד. אם תרצו לקבל את הקבצים בחזרה, יהיה עליכם לשלם את הכופר שביקש ההאקר, מופרז ככל שיהיה. 

כדי להבין את החשיבות של אבטחת מידע,  נסביר שתוכנות ייעודיות יכולות גם למנוע מתקפות מפני גניבה או זליגת מידע לידיים עויינות, שיכולים להיות אחראים להם מתחרים או "גנבי מידע", אשר גונבים מידע ומוכרים אותו לכל המרבה במחיר. אם כך, תוכנות אבטחת מידע הן בגדר חובה לכל עסק ולו הקטן ביותר. 

 

שומרים על המידע עם תוכנות ייעודיות של HighNet 

HighNet מתמחה במתן פתרונות אבטחה מקיפים מקצה לקצה לכלל המערכות, התוכנות והמחשבים בארגון. המטרה היא אחת – למנוע מצב שבו הנכם קמים בבוקר ומגלים שהמידע היקר אבד, נגנב או חלילה הגיע לידיים עויינות. החברה מספקת מנעד פתרונות מותאמים אישית, כך שתוכלו להיות בטוחים ולדעת שהמידע היקר מאובטח בצורה מקסימלית. 

מלבד זאת, החברה מבצעת גם בדיקת סקר סיכונים למיפוי פרצות אבטחה ומבדקי פריצות PT המדמים תקיפה חיצונית או פנימית למערכות המחשוב של הארגון. המטרה של הבדיקות לאתר פרצות אבטחה וסיכונים פוטנציאלים העשויים לחדור למחשבים, לשרתים ולתוכנות שונות ולגרום לנזקים משמעותיים.

אל תגידו "לי זה לא יקרה". פנו עכשיו למומחי אבטחת מידע של HighNet וקבלו ייעוץ מקצועי >>> 

היה לכם מעניין? שתפו עם אחרים